Přeskočit na obsah

Evropský den hudby ve školách

Společnost pro hudební výchovu ČR spolu s European Association for Music in School zve všechny žáky, studenty a jejich učitele hudební výchovy, aby 15. března 2023 rozezpívali a rozezněli hudbou své školy.

15. března 2023 proběhne 2. ročník Evropského dne hudby ve školách.

Kromě vlastního muzicírování a zpívání se může Vaše třída/ škola připojit také k online hudebnímu setkání, k virtuální oslavě Evropského dne hudby ve školách, a to 15. března 2023 v 11:00 – 11:30. Pokračujte ve čtení dále 🙂

Téma EuDaMu 2023 zní: “Hudba v nás.”

Jak EuDAMuS oslavit?

Každá škola/ třída je vítaná, aby se do EuDaMu zapojila. Hudební oslavě v jakékoli formě se meze nekladou.
Kromě Vaší vlastní tvořivé realizace Dne hudby ve škole (besídka, koncertík, hudební projekt, beseda) můžete 15. března 2023 nebo v týdnu okolo tohoto dne EuDaMuS oslavit společnou písní Music in Me (naleznete ji v sekci Ke stažení). V takovém případě si píseň můžete zazpívat v rámci školy, přidat další doprovodný program, nebo se dokonce s dětmi „vypravit na společnou oslavu“ – online aktivitu – připojením se v 11 hodin 15. března 2023 na ZOOM evropské hudební setkání. Koho tento nápad zaujal, podívejte se dále do bodu 4 viz níže.

1.  

Tvořivě oslavte Den hudby ve školách.

Naučte se zpívat společnou píseň Music in Me (podklady v sekci Ke stažení/ metodické podněty v sekci Pro pedagogy)

K doprovodu můžete použít hudební podklad. Natočte a zašlete video své třídy/ školy do 17. února 2023 na adresu denhudebnivychovy@gmail.com. Následně jej SHV ČR ve spolupráci s národním koordinátorem EAS předá dál, a Vy se tak stanete součástí majestátního mezinárodního žákovského/ studentského sboru/souboru.

Pro nácvik písně vám může pomoci:

  • Video „Music in me“ s návodem ke hře na tělo
  • Notový materiál „Music in me“.

Vybrat si můžete jednu z různých úrovní náročnosti:

  • Verze 1: ABA
  • Verze 2: ABACA
  • Verze 3: ABACADA

2.

Podílejte se na virtuální výstavě “EuDaMuS 2023”

V rubrice Výtvarná výzva naleznete další metodické náměty k výtvarnému zapojení Vašich dětí.

Nakreslete/namalujte, podělte se o svou vizi, jak vnímáte „hudbu v sobě/ v nás“. Své výtvory opět pošlete na adresu denhudebnivychovy@gmail.com do 17. února 2023. Poté budou zavěšeny do online prostoru a stanou se součástí virtuální výstavy.

3.

Můžete si také zazpívat (připomenout si) píseň loňského ročníku EuDaMu: „Together“

Možná si ji z minulého roku pamatujete. Připojte se a zazpívejte si píseň s celou Evropou!

4.

Pokud se zúčastníte přímé oslavy v 15. března 2023 v 11 hodin dopoledne, připravte si vlajku a/nebo obrázek s názvem Czechia a zobrazte je prostřednictvím své webkamery na konci online přenosu. Zatím nemáme k dispozici ZOOM odkaz na připojení, ale jakmile bude zveřejněn, umístíme ho zde a Vy se pak budete v případě zájmu moci v uvedený den se svojí třídou/ školou připojit.

Chcete-li se dozvědět vice, jak se zapojit, napište nám na denhhudebnivychovy@gmail.com

Informace přímo od EAS o EuDaMuS 2023 a EuDaMuS 2022 naleznete zde: