Přeskočit na obsah

Alternativní hudební nástroje a veselé muzicírování a virtuální výstava.

Výtvarně-hudební aktivita pro základní školy

Vyrobte z nalezených předmětů či odpadového materiálu alternativní hudební nástroj (strunný, dechový, bicí…). Na tento nástroj zahrajte vlastní hudební improvizaci. Natočte své počínání na video pomocí mobilního telefonu, vložte na kanál YouTube a zašlete odkaz do 28. února na adresu moplihal@kvk.zcu.cz na Katedru výtvarné výchovy a kultury FPE ZČU v Plzni. Vaši alternativní hudbu následně vložíme do virtuální galerie: https://galerie-umoped.zcu.cz/, kde bude k dispozici od 15. 3. 2023.

Materiály

Doporučený věk žáků či studentů: 9-18 let

Pomůcky: odpadový materiál a nalezené předměty (plastové lahve, krabičky, gumičky, dřívka, starý hrnec, cedník, vařečka, lžíce, korálky, fólie, knoflíky, zubní kartáčky atd.), barvy, lepidlo, lepicí páska, svorky apod. 

Rozšířené zadání: Vyrobte z nalezených předmětů či odpadového materiálu hudební nástroj (strunný, dechový, bicí…). Pracujte samostatně či ve dvojicích. Nebojte se úkolu, jde o Váš osobní alternativní nástroj, na který se následně pokusíte zahrát vlastní hudební improvizaci. Nebráníme se ani koncertu celé třídy. Natočte své počínání na video pomocí mobilního telefonu, vložte na kanál YouTube a zašlete odkaz do 28. února na adresu moplihal@kvk.zcu.cz na Katedru výtvarné výchovy a kultury FPE ZČU v Plzni. Vaši alternativní hudbu následně vložíme do virtuální galerie: https://galerie-umoped.zcu.cz/, kde bude k dispozici od 15. 3. 2023. 

Inspirační hudebně-výtvarné zdroje

Zvuková instalace švýcarského umělce s pseudonymem Zimoun v Curychu.ODKAZ
Bakalářská práce M. Dunové, KVK FPE ZČU v Plzni pod vedením Mgr. M. Plíhalové: Mezi hudební a výtvarnou výchovou v MŠ:ODKAZ
Výstava umělce Davida Tudora v Salcburku – zvuková instalace z předmětů denní potřeby:ODKAZ
Výstava v Galerii hlavního města Prahy s názvem Zvuky, kódy, obrazy:ODKAZ

Připravila: PhDr. Věra Uhl Skřivanová, Ph.D.